F1 Olasz Nagydíj Időmérő | Forma 1 Olasz Nagydíj Időmérő - F1: Olasz Nagydíj, Az Időmérő - Nso

drága-doktor-úr
Monday, 18 July 2022

Valtteri Bottas szerezte meg a rajtelsőséget az Olasz Nagydíj sprintkvalifikációjára. A Mercedes finn versenyzője a hétvégén eddig meggyőző teljesítményt nyújtó Lewis Hamiltont legyőzve nyerte meg a monzai időmérőt, a harmadik rajtpozíciót Max Verstappen szerezte meg a Formula–1 történetének második sprintkvalifikációjára. Valtteri Bottas indulhat az első helyről a monzai sprintkvalifikáción (Fotó: AFP) Az újabb sprintfutam miatti kissé szokatlan lebonyolítású monzai hétvégén egyetlen szabadedzésen gyakorolhatott a mezőny az időmérőt megelőzően. Azon a tréningen Lewis Hamilton révén a Mercedes diktálta a tempót, így a címvédő istálló bizakodva várhatta a szombati sprintkvalifikáció rajtsorrendjéről döntő időmérőt Monzában. A Q1 elején erősen kezdett Lando Norris, majd Max Verstappen vette át a vezetést. Az élen azonban nem sok időt tölthetett, hiszen amint befejezték a Mercedes versenyzői az első gyors körüket, az élre ugrottak. Az akkor első Hamilton ráadásul máris jobb időt autózott, mint az időmérő előtti edzésen.

1. Forma 1 Olasz Nagydíj Időmérő - F1: Olasz Nagydíj, Az Időmérő - Nso
  2. Eredmény
  3. Forma-1 Időmérő, F1 Olasz Nagydij Az Idomero Nso - mysimetri
  4. Verstappen mellett Hamilton sem úszhatja meg a büntetést?

Forma-1 Időmérő, F1 Olasz Nagydij Az Idomero Nso - mysimetri

Verstappen mellett Hamilton sem úszhatja meg a büntetést?

Hamilton volt a leggyorsabb az időmérő előtt Monzában Lewis Hamilton volt a leggyorsabb az első szabadedzésen, a második legjobb időt Max Verstappen autózta, míg a harmadik Valtteri Bottas lett. Az új sprintformátum Monzába is ellátogatott, így elég nagy tumultus alakult ki a boxutcában a gyakorlás megkezdése előtt. A legtöbb versenyző azonnal neki lódult a programnak, ugyanis az időmérő előtt csak… F1 Olasz Nagydíj: A szombati szabadedzést is a Mercedesek uralták A mai sprintfutam pénteki időmérőjéhez hasonlóan a szombati második szabadedzésen is a címvédő Mercedes pilótái voltak a leggyorsabbak a Formula-1-es Olasz Nagydíj hétvégéjén Monzában. A legjobb időt az egyéni világbajnok brit Lewis Hamilton érte el, megelőzve csapattársát, a finn Valtteri Bottast. A harmadik a világbajnoki… F1: Hamilton a leggyorsabb a monzai második edzésen Lewis Hamilton (Mercdes) zárt az élen a Formula–1-es Olasz Nagydíj második szabadedzésén. Mögötte a csapattárs, Valtteri Bottas következett, míg az első ötös sorát Max Verstappen (Red Bull), Sergio Pérez (Red Bull) és Esteban Ocon (Alpine) egészítette ki a Carlos Sainz Jr. balesete miatt piros zászlóval is félbeszakított gyakorláson.

A nagy forgalom már a Q1-ben megnehezítette a versenyzők dolgát. Többüknek, köztük Pierre Gaslynak is, idő előtt be kellett fejeznie a gyors körét, mert feltartották. Hamilton nem szenvedett hátrányt a Monzában megszokott jelenségből, s a legjobb köridővel jutott tovább a második szakaszba. 72. OLASZ NAGYDÍJ SZEPTEMBER 10., PÉNTEK 1. szabadedzés: 1. Hamilton 1:20. 926 Időmérő: 1. Bottas 1:19. 555 SZEPTEMBER 11., SZOMBAT 2. szabadedzés: 12. 00–13. 00 Sprintkvalifikácó: 16. 30–17. 00 SZEPTEMBER 12., VASÁRNAP A verseny (53 kör, 306. 72 km) rajtja: 15. 00 A KÖVETKEZŐ FUTAMOK Szeptember 26., 14. 00 Orosz Nagydíj, Szocsi Október 10., 11. 00 Török Nagydíj, Isztambul Október 24., 21. 00 Amerikai Nagydíj, Austin Máris véget ért az időmérő Nicholas Latifi, Cunoda Juki, Mick Schumacher, Robert Kubica és Nyikita Mazepin számára. Bár Cunoda először azt hihette, hogy kiharcolta a továbbjutását, utólag törölték az utolsó gyors körét a 11-es kanyarban történt pályaelhagyásért, így a japán versenyző helyett George Russell vehetett részt a Q2-ben.